sobota, 2 maja 2015

Mehndi na paznokciach.

Nieustannie śledząc różne techniki zdobień trafiłam na zdobienia MEHNDI. Mehndi to hinduski zwyczaj dekorowania stóp i dłoni kobiet za pomocą henny. Wzory te przeniesiono na paznokcie. Najlepiej wykonać je rapidografem 0,18. Jednak ja, na próbę, zakupiłam pisak kreślarski. Sprzedawca zapewniał, że efekt ten sam a o wiele mniej problemów z pielęgnacją sprzętu. Nie wiem, jak to jest z rapidografem, ale nie wiedząc, czy w ogóle podołam zadaniu na próbę kupiłam o wiele tańszy pisak. Niestety, niektóre linie musiałam pociągnąć dwukrotnie, żeby uzyskać nasyconą czerń.


Przygotowałam paznokcie, malując kolorem PST4 firmy Cosmetics Zone. Ostatnią warstwę koloru przemyłam i lekko zmatowiłam blokiem paznokcia, na którym chciałam namalować wzór. Na zmatowionym paznokciu lepiej się maluje i wzór się nie rozmywa. Niestety, mój się delikatnie rozmazał na własne życzenie - dotknęłam, zanim tusz dobrze nie wysechł. Jak dobrze wyschnie, malujemy topem. I już :)
Wzór najlepiej zrobić z głowy, wtedy będzie "nasz jedyny oryginalny", a jak brakuje pomysłów zainspirować się oryginalnymi mehndi, których zdjęć jest mnóstwo w sieci.

Moja Rada: Odkryłam zupełnie przypadkiem sposób na przepięknie błyszczący top Cosmetic Zone. Po prostu nie przemyłam od razu po utwardzeniu, tylko dałam paznokciom kilka minut "odetchnąć". Po przemyciu miałam tak błyszczące paznokcie, jak jeszcze nigdy!

Poniżej fotki mojego manicure. Na ostatnim zdjęciu widać, że lewą ręką na prawej maluje mi się gorzej (a komu nie ręka w górę!) i linie niektóre grubsze wyszły... Mimo to jestem zadowolona. Robi wrażenie, naprawdę!


6 komentarzy: