poniedziałek, 6 kwietnia 2015

Naklejki na paznokcie


NAKLEJKI WODNE
Kolejne, proste i fajne zdobienie. Pamiętacie z czasów dzieciństwa kalkomanie, maczane w wodzie? Lub dziecięce tatuaże? Naklejki wodne to dokładnie to samo. Potrzebne: naklejki wodne, kieliszek z wodą, nożyczki (do wycięcia wzorków), pęseta, wacik.

Malujemy paznokcie i zatrzymujemy się po przemyciu koloru (przed nałożeniem topu).
Wybieramy wzór – uwaga uwaga, jeśli robimy na obu rękach przygotujmy najpierw wzorki, tak, żeby były dla siebie odbiciem lustrzanym – w ten sposób ładnie będzie to wyglądało na paznokciach.
Wycinamy, zamaczamy na chwilkę w wodzie. Tylko trzeba pamiętać, żeby przed odmoczeniem zdjąć przezroczystą osłonkę z naklejki - inaczej podczas odmaczania przyklei się do niej i dopóki nie wyschnie nie da się jej umieścić na paznokciu. Ja zawsze, na wszelki wypadek trzymam je pęsetką. 

Po chwili są już odmoczone. Zsuwam delikatnie papierową warstwę i samą naklejkę nakładam na paznokieć. Ponieważ jest mokra, można ją delikatnie przesunąć i ustawić tam, gdzie chcemy. Jak już jest na upatrzonym miejscu, delikatnie przyciskamy wacikiem, żeby odsączyć wodę. Trzeba uważać, żeby jej znowu nie przesunąć (suchą ciężko przemieścić) ani nie porwać. Tak samo podczas przesuwania nie robimy tego trzymając ją za krawędź, tylko maksymalnie dużą powierzchnią.
Jak już mamy suche paznokcie z naklejką, malujemy topem, utwardzamy, przemywamy cleanerem i gotowe.
Poniższe naklejki nałożyłam, żeby sprawić przyjemność mojemu Synkowi, wielkiemu fanowi Angry Birds. Jest on zresztą zawsze pierwszym recenzentem każdego mojego manicure :)

Moja Rada: jeżeli lubimy zmiany, albo efektownych paznokci z naklejką potrzebujemy tylko na chwilę, można zrobić całkowity manicure hybrydowy (z topem), dopiero na to położyć naklejkę i przemalować zwykłym, bezbarwnym  lakierem. Wtedy szybko można zmyć lakier bezbarwny razem z naklejką zmywaczem bezacetonowym i cieszyć się gładkim manicure hybrydowym. Albo nałożyć nową naklejkę ;) Poniżej zdjęcie paznokci po zmyciu naklejek.

Moja rada 2: Dobrze, żeby naklejka, szczególnie pod topem, nie dotykała samego brzegu paznokcia. Idealnie jest, jak top jest w stanie ją całkowicie dookoła przykryć, co najmniej ok. milimetra od krawędzi naklejki do brzegu paznokcia. Wtedy zdobienie będzie trwalsze i nic nie będzie odpadać.


NAKLEJKI ZWYKŁE
Podobnie jak wodne, nakładamy na warstwę lakieru, przed topem. Ponieważ są grubsze niż naklejki wodne, jeszcze bardziej trzeba uważać, żeby nie dochodziły do brzegu paznokcia – czyli żeby można je było zamalować dookoła topem.  Czasami zdarzają się sztywne, plastikowe naklejki, które nie chcą się ułożyć i przykleić do paznokcia, jak poniżej:

Najlepiej po prostu nie używać takich naklejek i spróbować z inną. Jeśli jednak na danym wzorze bardzo nam zależy? Co zrobić? Można ją delikatnie podkleić… klejem typu „kropelka” lub klejem do tipsów. Czyli: przyklejamy naklejkę i widzimy, że odchodzi… zdejmujemy, przemywamy warstwę dyspersyjną koloru, malujemy i utwardzamy top, przemywamy, delikatnie podklejamy naklejkę kropelką i na paznokieć. I jeszcze raz top. A czasami nawet 2 warstwy topu są potrzebne. Podsumowując, nawet jeżeli już pomalujemy topem ale przed utwardzeniem zobaczymy, że zaczęła odstawać – nie utwardzać z odstającą naklejką, bo nic z tego nie będzie. Niestety, powierzchnia klejenia będzie spora (w zależności od naklejki i stopnia podklejenia, ale w skali paznokcia zawsze), więc trudniej będzie się taką naklejkę zdjąć. Dlatego proponuję podkleić kropelką na dokończonym manicure, czyli po utwardzeniu topu – zawsze to dodatkowa warstwa między klejem a płytką paznokcia.


2 komentarze:

  1. Co zrobić jesli nie da się ściągnąć folii z naklejki bo naklejka przywiera do folii a nie do kartonika? Czy to wada fabryczna czy coś robię nie tak?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Folię zdejmuje się najpierw, przed zamoczeniem naklejki. Jeśli nie chce się oderwać, to prawdopodobnie zła jakość naklejki.

      Usuń